Outlast®

Technologie Outlast® poskytuje textilním materiálem možnost inteligentního dodatečného užitku díky proaktivní regulaci teploty. Značka Outlast se upsala managementu řízení teploty a vlhkosti, díky čemuž nabízí technologii, která je dobrým řešením pro komfort při každodenním používání. Pouze pokud dokážeme regulovat teplotu, můžeme řídit tvorbu potu, a to se pomocí výjimečné technologie Outlast® docílit "přesně podle aktuálních potřeb".

Technologie Outlast® využívá materiály změny skupenství (PCM), které přijímají, skladují a znovu předávají teplo, čímž zajišťují optimální management vlhkosti a teploty. Technologii Outlast® lze v jednoduchosti porovnat s kostkou ledu ve sklenici vody; pokud se kostka ledu roztaje (změní tedy své skupenství - = phase - z pevného na tekuté), přijme tím teplo a ochladí vodu, díky čemuž bude mít nápoj delší dobu požadovanou teplotu. Materiály změny skupenství značky Outlast® fungují stejně, bývají však většinou uzavřené v kapslích, musí být totiž neustále chráněny v polymerním pouzdře. V případě takových v kapslích uzavřených materiálů měnících skupenství jde o tzv. Thermocules ™.

Proces uzavření do kapsle dělá Thermocules ™ mimořádně trvanlivými pro různé aplikace; mikrokapsle se buď nanášejí jako speciální výstroj (na látky a hotové textilie) nebo se přímo vplétají do vláken. Tato kapacita umožňující příjem a předávání tepla umožňuje každému výrobku s obsahem materiálu Outlast® postupnou regulaci teploty pokožky. Pokud se přehřeje pokožka, dojde k příjmu tepla a ochlazení pokožky, pokud se pokožka naopak ochladí, začne se uložené teplo vracet zpět.

Technologie Outlast® přitom nefunguje na principu zásahu proti již existujícím problémem, který vlhkost řídí jen tím, že odsouvá již vzniklý pot z povrchu přehřáté pokožky. Technologie Outlast® začíná účinkovat proaktivně a stará se o to, že vůbec nemusí vzniknout vůbec tolik potu, protože redukuje samotné pocení se. To je naše tajemství, které je zároveň tím nejpodstatnějším rozdílem.

Outlast banner fire ice          Outlast banner rainbow

Outlast